The Idaho Center
2A 2011 State Wrestling Tournament
Place Winners
February 24-26, 2011

 Weight: 103

1st: 1. Jaime Alonzo, Declo 12 30- 2
2nd: 9. Alex Alonzo, Declo 10 22- 9
3rd: 8. Chris Hill, Malad 10 34- 8
4th: 5. Cody Graham, McCall-Donnelly 12 20- 11
5th: 14. Wesley Peterson, Malad 10 17- 19
6th: 16. Tyler Ross, Prairie 10 29- 5
 Weight: 112

1st: 16. Aldon Bishop, North Fremont 10 33- 8
2nd: 1. Stirland Zollinger, Declo 10 23- 3
3rd: 8. Alex Duman, Prairie 10 24- 5
4th: 9. Roscoe Jarboe, New Plymouth 9 26- 10
5th: 4. T. J. Thacker, Ririe 9 25- 15
6th: 3. Casey Clark, McCall-Donnelly 11 27- 15
 Weight: 119

1st: 1. Kolten Glider, North Fremont 12 36- 1
2nd: 16. Dakota Stallions, New Plymouth 10 30- 9
3rd: 9. Blake Perry, Melba 10 24- 5
4th: 5. Josh Phillips, Declo 10 37- 13
5th: 4. Layne Ward, Raft River 11 38- 14
6th: 13. Trent Harris, Ririe 11 24- 9
 Weight: 125

1st: 1. Raymond Evans, New Plymouth 11 34- 3
2nd: 16. Omar Labra, North Fremont 11 37- 6
3rd: 9. Grayden Bloxham, Challis 12 40- 13
4th: 12. Jesse Blount, Melba 10 20- 10
5th: 8. Spencer Richards, Ririe 12 12- 8
6th: 3. Caleb Williams, North Gem 9 31- 13
 Weight: 130

1st: 1. Justin Williams, North Gem 10 40- 1
2nd: 9. Ruger Jarvis, Challis 9 41- 7
3rd: 16. Justin Cameron, Declo 12 38- 9
4th: 12. Kyle Ringen, Kamiah 12 25- 12
5th: 5. Kade Perrin, Prairie 10 37- 6
6th: 11. Wyatt Smith, Wendell 9 26- 15
 Weight: 135

1st: 1. Jared Johnshoy, Melba 10 43- 2
2nd: 16. Ethan Hansen, West Jefferson 11 33- 5
3rd: 8. Clancey Rinderknech, Ririe 12 30- 10
4th: 3. Casey Ivey, Valley 11 31- 15
5th: 9. Jade Earl, Raft River 11 45- 7
6th: 4. Damian McWilliams, Prairie 10 26- 14
 Weight: 140

1st: 16. Kyle Brown, Potlatch 9 42- 4
2nd: 1. Randy Plummer, Challis 12 41- 7
3rd: 5. Quinn Eliason, Malad 10 34- 8
4th: 3. Jacob Butler, Firth 12 27- 17
5th: 13. John Richards, Melba 12 24- 15
6th: 9. Torin Brunson, Gooding 9 22- 9
 Weight: 145

1st: 1. Tayler Martindale, North Fremont 12 42- 1
2nd: 16. Troy Richardson, Melba 10 40- 7
3rd: 9. Chris Hess, Malad 12 35- 7
4th: 12. Jacob Miles, Declo 10 26- 17
5th: 8. Matt Lindberg, Firth 10 35- 14
6th: 5. Luke Hahn, Wallace 12 28- 14
 Weight: 152

1st: 1. Stephan Ortiz, Oakley 11 45- 1
2nd: 9. Jaiden Beck, Aberdeen 12 37- 3
3rd: 16. Jake Waters, Wallace 12 43- 2
4th: 5. Justin O’Dell, Ririe 11 27- 5
5th: 8. Aaron Elliot, Orofino 10 38- 10
6th: 12. Jasshan Labra, North Fremont 10 12- 7
 Weight: 160

1st: 16. Nathan Eliason, Malad 12 36- 4
2nd: 1. Ebben Lane, Kamiah 12 44- 2
3rd: 7. Silas Connolley, Grangeville 12 13- 6
4th: 9. Zach Lowen, McCall-Donnelly 10 33- 7
5th: 5. Jason Gillette, Declo 10 28- 11
6th: 4. Kenny Bradfield, West Side 12 26- 12
 Weight: 171

1st: 1. Justin Robie, Grangeville 11 31- 4
2nd: 16. Codi Clark, McCall-Donnelly 12 32- 6
3rd: 5. Chance Adamson, Gooding 12 19- 8
4th: 9. Nathan Cook, Wallace 12 34- 11
5th: 8. Spencer Peck, Grace 12 33- 7
6th: 13. Devon Turner, Glenns Ferry 12 18- 13
 Weight: 189

1st: 1. Steven Hardy, West Side 12 33- 1
2nd: 16. Kaleb Latimer, Challis 12 44- 2
3rd: 8. Todd Allen, McCall-Donnelly 11 38- 6
4th: 12. Austin Glenn, Marsing 11 25- 7
5th: 9. Jared Robie, Grangeville 12 27- 8
6th: 4. Dane Moon, Challis 12 20- 15
 Weight: 215

1st: 16. Seth Gaskins, New Plymouth 12 36- 4
2nd: 1. Mark Knobbe, Declo 12 31- 3
3rd: 9. James Jolley, Firth 11 31- 8
4th: 8. Ryan Rainey, West Jefferson 11 24- 6
5th: 12. Mitch Bowles, West Side 12 26- 10
6th: 5. Derek Eldridge, Grangeville 12 28- 6
 Weight: 285

1st: 5. Ty Beare, Kootenai 12 34- 1
2nd: 9. Lucas Pancheri, West Jefferson 12 34- 5
3rd: 4. Luis Vital, Wendell 12 23- 9
4th: 1. Oscar Ceballos, Marsing 12 16- 9
5th: 16. Braxton Sagers, Oakley 12 32- 7
6th: 12. Riley Crossley, Melba 10 30- 14
Tourney Contact



00000
e-mail:
Publisher
Preferred Educational Software
221 Rivers Edge Drive
Cherry Valley IL 61010
Phone: (888) 959-2016
e-mail: cotterk@pes-sports.com

© 2008 - All rights reserved