Die-Hard Chat Rooms
IWN "The Newsletter"
Web Cast Archives
Online Games


Team Schedules
Upcoming Tournaments
Tournament Results
* Submit Results! *

State Tournaments

Other Features
Message Boards
Idaho Hall of Fame
Wrestling Links
Contact Us
USA Idaho Schedule



There Are 100 Wrestling Fans Online Right Now!
Make IWN your homepage!    



North Idaho Rumble



Team Scores
1. Post Falls 244.
2. Coeur d'Alene 158.
3. Lakeland 125.5.
4. Kellogg 113.5.
5. Timberlake 110.5.
6. Bonners Ferry 109.5.
7. Lake City 102.
8. American Falls 96.5.
9. Sandpoint 80.
10. St. Maries 68.
11. Priest River 63.
12. Orofino 51.
13. Kootenai 6.


Championship matches
98 - Lucas Bolster, Post Falls, p. Anthony Price, Coeur d'Alene, 5:27.
106 - Drake Foster, Post Falls, p. Austin Hoobler, Lakeland, 1:35.
113 - A.J. Konda, Coeur d'Alene, p. Erik Martin, St. Maries, 3:31.
120 - Mitch Crain, Post Falls, d. Peyton Dillon, Sandpoint, 7-0.
126 - Chadd Webster, Post Falls, md. Tyler Popkin, Priest River, 16-7.
132 - Blaine Invernon, Bonners Ferry, d. Chris Vergobbi, Kellogg, 5-4.
138 - Brandon Yount, Lakeland, d. Tanner Riekena, Post Falls, 10-4.
145 - James Ost, Post Falls, d. Seth McLeod, Post Falls, by default.
152 - Tyler Booth, Post Falls, d. Nate Partenfelder, Lake City, 4-0.
160 - Austin Wilson, Post Falls, p. Chase Campbell, 3:12.
170 - Cole Jesienouski, Post Falls, p. Eddie Reyes, American Falls, 9-8.
182 - Nathan McLeod, Post Falls, p. Cody Johnson, Post Falls, 2:59.
195 - Garrett DeMers, Coeur d'Alene, p. Carmen Krichbaum, Bonners Ferry, :39.
220 - Matt Lockey, Sandpoint, d. Diego Cerna, American Falls, 4-3.
285 - Allen Foote, Timberlake, p. Trevor Hopkins, Orofino, 5:24. Third-place matches
98 - Killian Konda, Lake City, p. Logan Dittman, St. Maries, 1:55.
106 - Bryson Vergobbi, Kellogg, p. Cam Raynor, Timberlake, 1:42.
113 - Blake Ivie, Kellogg, d. Peter Berger, Post Falls, via DQ.
120 - Cody Hongslo, Timberlake, p. Josh Tucker, Bonners Ferry, 1:45.
126 - Drew Hill, Timberlake, md. David Chapman, Bonners Ferry, 11-1.
132 - Nick Wells, Lake City, p. Will Putman, Lakeland, 5:54.
138 - Hudson Staub, Coeur d'Alene, p. Darrick Sheridan, Lake City, 1:49.
145 - Dakota Schnall, Lake City, d. David Nelson, Lakeland, 7-1.
152 - Jesse Putman, Lakeland, d. Aaron Elliot, Orofion, 4-3.
160 - Gabe Ross, Coeur d'Alene, md. Ashton Stephenson, St. Maries, 14-5.
170 - Brian Fink, Priest River, d. Austin May, Post Falls, 4-2.
182 - Justin Pepperdine, Sandpoint, md. Justis Ballison, Lake City, 14-5.
195 - Jacob Harris, Kellogg, p. Josh Travers, Sandpoint, 1:31.
220 - Matt James, Coeur d'Alene, d. Dakotah Groves, Coeur d'Alene, 5-4.
285 - Ignacio Fonseco, American Falls, p. Will Gaspar, Bonners Ferry, :49.